עיצוב גינה

עיצוב גינה – החשיבות של אחידות, פשטות, פרופורציה, איזון וצבעים בעיצוב גינה

עיצוב גינה – מה זה?

עיצוב גינה הוא עבודה המתבצעת על מנת לעצב ולשדרג את המראה של גינות פרטיות, עיצוב גינה הוא מקצוע של ממש והוא מתחלק לשני שלבים מרכזיים, השלב התכנוני והשלב המעשי. בשלב התכנון מתבצע מיפוי ותכנון כולל של מראה הגינה, כיצד היא תיראה, באילו אלמנטים נשתמש, מה האווירה שנרצה לשדר וכיצד ניישם את כל אלו בעיצוב גינה. בשלב המעשי יתבצע יישום של השלב התכנוני, בעצם נוציא לפועל את כל מה שתכננו בעיצוב גינה תוך שילוב כל האלמנטים הטבעיים והעיצוביים ושמירה על אחידות, פשטות, פרופורציה ואיזון. עיצוב גינה משלב בעצם את כל האלמנטים הטבעיים בגינה – העצים, הפרחים, הדשא, השיחים ועוד.. ואת כל האלמנטים העיצוביים הלא טבעיים – פסלים, דמויות, רהיטים ועוד..

עיצוב גינה – אחידות ופשטות

בעיצוב גינה יש כמה דברים שחשוב לשמור עליהם, על מנת התוצאה תהיה מוצלחת, ביניהם שני פרטים חשובים הם שמירה על אחידות ופשטות. אחידות מתבטאת בעיצוב גינה בעיקר על ידי חזרתיות, חזרה על אלמנטים שונים, צורות, צבעים, עיצובים ועוד.. שימוש באלמנטים דומים בצורה חזרתית יגרום לתחושה של אחידות בגינה שתורמת למראה הרמוני. חשוב לא להעמיס ולהשתמש באלמנטים שונים ומגוונים בגינה, שכן זה יגרום לתחושת עומס ובלגן בעיניים. הגינה היא לא יצירת אומנות וכל המוסיף גורע, עיצוב גינה צריך להיות פשוט כמה שיותר ובכל זאת מתוחכם ויפה.

עיצוב גינה – פרופורציה ואיזון

עוד שני דברים שחשוב מאוד לשמור בעת עיצוב גינה הם פרופורציה ואיזון. שמירה על פרופורציה בגינה היא דבר חשוב מאוד, כל אלמנט בגינה תופס חלק בעיצוב ובתמונה הכוללת. חשוב להתאים את האלמנטים לגינה ולמאפיינים שלה, כך לדוגמה שימוש באלמנט גדול בגינה קטנה ישתלט על הגינה ויהיה דומיננטי מדיי, מה שיפגע במראה של הגינה ויתפוס שטח רב מדי. עוד דוגמה היא שימוש באלמנטים קטנים מאוד בגינות גדולות, אלמנטים אלו ייעלמו ברגע ולא ייראו בכלל. בעת שימוש באלמנטים שונים חשוב לשמור על איזונם והאיזון בגינה, איזון כל הרכיבים ייצור תחושת ואוירה של הרמוניות.

עיצוב גינה – צבעים

צבעים הם חלק בלתי נפרד מעיצוב גינה, הם נמצאים בכל מקום סביבנו והם בעלי השפעה משמעותית מאוד על האווירה ומצבי הרוח שלנו. שימוש בצבעים מתאימים ייצור תחושת שלווה ונעימות בגינה, או תחושת שמחה ועליזות, תוכלו לייצר כל תחושה ואווירה שתרצו בעזרת הצבעים. אחד הדברים שחשוב להבין בשימוש בצבעים לעיצוב גינה הוא מעברים טבעיים ואחידות, השתמשו בצבעים שמשתלבים אחד עם השני וגורמים למעבר טבעי ויפה. בנוסף, אל תעמיסו בצבעים והשתמשו בצבע אחד או שניים כצבעים דומיננטיים לעיצוב הגינה.