עיצוב גינות ושימורן

עיצוב גינות ושימורן – כיצד נתחזק ונשמר את הגינה כך שתישאר יפה ומעוצבת?

עיצוב גינות מהו?

עיצוב גינות הוא תחום פופולרי מאוד, כמעט כל אחד המחזיק בגינה פרטית בביתו או דירת גן מחליט לעצב אותה כך שתראה מעוצבת ואסתטית. החשיבות והתוספת המדהימה שבעיצוב גינות מתגלה לאט לאט, כך שיותר ויותר אנשים מחליטים לבצע עיצוב גינות. עיצוב הגינה מעניק לה אווירה נעימה ומראה אלגנטי שמשדרג גם את הנוף מהבית וגם את החוויה של הישיבה בגינה. עיצוב גינות מתמקד בשימוש באלמנטים עיצוביים חוזרים, פשטות, מעבר טבעי, אחידות וייחודיות, פרופורציה ודגש על איזון.

עיצוב גינות -שימוש באלמנטים לעיצוב הגינה

עיצוב גינות הוא תחום שכולל משתנים רבים, כך ששילוב נכון שלהם ייצור מראה הרמוני ואלגנטי של גינה מעוצבת. התוצאה תלויה גם בצורת השימוש באלמנטים והבחירה בהם, לדוגמה אם תרצו ליצור אווירה חמימה וביתית או כפרית בגינה, תוכלו להשתמש בצבעים חמים בכדי לקבל את התוצאה הזו. לעומת זאת, אם תשתמשו בצבעים קרים תקבלו אווירה קרירה יותר. כל צבע מהווה אלמנט עיצובי ודקורטיבי בגינה, בעל השפעה שונה על האווירה והמראה שלה, לכן לא מומלץ להשתמש ביותר מצבע אחד או שניים בעיצוב הגינה.

עיצוב גינות– החשיבות בשימור ותחזוק הגינה

עיצוב גינות הוא מכלול האלמנטים השונים בגינה, תוך שילוב של אלמנטים טבעיים כמו עצים, פרחים ודשא בכדי להעניק לגינה מראה טבעי וגינתי. אלמנטים טבעיים הם חלק בלתי נפרד מעיצוב של גינה, אך הבעיה בהם היא שהם דורשים תחזוקה שוטפת. עצים דורשים גיזום בכדי להישאר יפים ואסתטיים למראה, כך גם הדשא, שגדל ודורש גיזום, קיצוץ והשקיה בכדי לשמור על אורכו ומראה אסתטי וכן צבעו הירקרק. אי תחזוקה של הגינה תגרום לעצים לגדול לממדים גדולים ולקבל צורה מוזנחת, וכך גם הדשא שיגדל ולא יהיה נוח לדריכה או אסתטי למראה. לכן, אנשים רבים משתמשים בתחליפים לאלמנטים הטבעיים בעיצוב גינות בכדי להימנע מהצורך בתחזוקה שוטפת, כדוגמה לכך ניתן לראות את הדשא הסינטטי, שמהווה תחליף מלאכותי לדשא אמיתי. דשא סינטטי דורש מינימום תחזוקה ואחזקה מאחר והוא לא אמיתי ולא דורש גיזום או השקיה, הוא ירוק לכל אורך השנה ולא מצהיב עם הקיץ, הוא חסכני במים ולא מושך מזיקים כמו דשא רגיל.