כריתת עצים

כריתת עצים – גיזום וכריתת עצים לעיצוב הגינה

עצים בגינות פרטיות

שימוש בעצים בגינות פרטיות הוא דבר נפוץ מאוד, העצים נמצאים סביבנו בכל מקום – ברחובות, בפארקים, בגינות ציבוריות ועוד.. הם מוסיפים מראה ירוק לרחוב, תחושה של טבע, ומהווים גורם הצללה יעיל ואפקטיבי. גינות פרטיות רבות מעוצבות בעזרת עצים שונים, עצי הדר, עצי פרי ועוד.. עצים אלו שימושיים מבחינה פרקטית , מבחינת הצללה ומבחינת הנבת פירות טבעיים לאכילה, וגם מבחינה עיצובית, הם מעניקים לגינה מראה טבעי וירוק, ומשדרגים את העיצוב שלה. אך, בשביל שהעץ בגינה יישאר יפה למראה, יש צורך בתחזוקה שוטפת וגיזומו מדי תקופה, בכדי לשמור על צורתו ומראהו האסתטי ולמנוע מן העץ לגדול לממדים גדולים מדיי. במקרים רבים אנשים לא רוצים לתחזק את העץ בגינתם, לכן הם מחליטים לבצע כריתת עצים ולהיפטר ממנו. כריתת עצים מתבצעת במקרים רבים גם כאשר ישנו עץ לא רצוי שמתפרש על שטח בו נרצה להשתמש למטרות אחרות.

כריתת עצים לצורך עיצוב גינה

בזמן עיצוב גינות, לעתים נדרשת כריתת עצים בכדי להיפטר מעצים טורדניים או שנפרשים וחוסמים שטחים בהם או רוצים לעשות שימוש אחר. לעתים קרובות יש צורך בגיזום העצים הקיימים בכדי לקצר אותם ולהעניק להם מראה אסתטי וצורה יפה יותר, כך שישתלבו במראה הגינה וישדרגו את העיצוב שלה. במקרים רבים אנשים רוצים להימנע מהצורך לבצע תחזוקה וגיזום עצים מדי שנה, לכן הם מחליטים לבצע כריתת עצים כוללת בכדי להיפטר מכל העצים בגינה. חשוב לזכור שהעצים הם אלמנט טבעי מרכזי שמוסיף המון לגינת, כך שכדאי לחשוב ולבצע החלטה מושכלת אם מחליטים לבצע כריתת עצים. העצים מוסיפים המון לאווירה של הגינה, ניתן להשתמש בהם בכדי להעניק לגינה מראה כפריי ייחודי או מראה טבעי וירוק.

כריתת עצים לא בטיחותיים

למרות שהעצים מהווים תוספת מעולה ואלמנט עיצובי נהדר בעיצוב גינות, לעתים הם מהווים סכנה בטיחותית לדיירי הבית, השכנים ועוברי האורח. הגינה היא האזור הפרטי שלנו ואין אדם שלא ירצה להרגיש בטוח בה, אף אחד גם לא רוצה לסכן עוברי אורח שעוברים בקרבת ביתו או לסכן את השכנים, לכן במקרים בהם ישנם עצים בסיכון גבוהה לנפילה חשוב מאוד לבצע כריתת עצים ולהיפטר מהם. לעתים קרובות קיימים עצים חלשים ולא יציבים, עצים כאלו עלולים להוות סכנה בעת סערות או רוחות חזקות, הם עלולים ליפול ולפגוע בגינה ובבית שלנו, בגינה והבית של השכנים או באנשים שעוברים ליד ביתנו. לכן, במידה וידעו לכם על עץ חלש ולא יציב, שמהווה סכנה בטיחותית, חשוב מאוד לבצע כריתת עצים במהירות.